Skip to main content

Trendy v HR

Informace pro HR managery a personální agentury, trendy pracovního trhu, statistiky a analýzy.

Otázky, které během pohovoru představí kandidátovi vaši společnost

Generace Z vstupuje na pracovní trh

Monster Talent Sourcing Services

Mileniálové: Nezvladatelná generace?

Nejlepší otázky, které může prověřovatel referencí klást

Jak při pohovoru objevit manažerské vlohy?

Hodně se mluví o tom, že s odchodem generace baby boomers na trhu práce ubývají lidé s manažerskými schopnostmi. Jak ale už během pohovorů poznat ochotu uchazečů o zaměstnání stát se vedoucím pracovníkem a vidět jejich potenciál rozvinout manažerské schopnosti?

Česká republika, expatů ráj

Hledáte kvalifikované odborníky? Máte otevřenou pozici, která vyžaduje skvělou znalost cizích jazyků? Neomezujte se a vybírejte kandidáty na mezinárodní úrovni! Monster vám dokáže díky přesně cíleným inzercím najít ideální uchazeče podle vašich požadavků. Významně se vám tak rozšíří možnosti výběru i vaše obzory!

Monster vám najde ty pravé talenty

Pracovní portál Monster.cz se rozhodl zviditelnit na českém trhu. Pomoci tomu má čerstvě spuštěná marketingová kampaň s postavou fialového chlupatého obra.

Profil společnosti

Hledáte zaměstnance? Prezentujte se potenciálním uchazečům v tom správném světle a ve správné formě – pomocí profilu na našem portálu.

Co vám kazí reputaci při náboru?

Špatné zkušenosti uchazečů o zaměstnání s pohovory ve vaší společnosti mohou nenapravitelně poškodit vaši zaměstnavatelskou značku. Nejčastější chyby v přístupu náborářů k uchazečům najdete zde.

Co očekávají zaměstnanci od interní komunikace?

Ať už vaši zaměstnanci pracují v kancelářích, výrobních halách nebo kdekoli jinde, mají jeden společný základní požadavek a způsob, jímž s nimi firma komunikuje – aby se k nim chovala jako k dospělým.

Koučování není jen práce navíc

Stále štíhlejší firemní prostředí vyžaduje od zaměstnanců dělat více s méně zdroji. K tomu z firem odchází stále více zkušených profesionálů z poválečné generace do důchodu, ruší se střední vrstvy managementu ...

Jak posílit etiku nastupující generace zaměstnanců

V souvislosti s nejmladší generací zaměstnanců, tzv. Generací Y nebo též Millennials, si zaměstnavatelé často stěžují, že tito pracovníci sice mají kvalitní vzdělání a technické dovednosti, chybí jim však pracovní etika.