Skip to main content

Trendy v HR

Informace pro HR managery a personální agentury, trendy pracovního trhu, statistiky a analýzy.

Profil společnosti

Monster Talent Sourcing Services

Mileniálové: Nezvladatelná generace?

Efektivní vyhledávání životopisů v databázi Monster

Nejlepší otázky, které může prověřovatel referencí klást

Co očekávají zaměstnanci od interní komunikace?

Ať už vaši zaměstnanci pracují v kancelářích, výrobních halách nebo kdekoli jinde, mají jeden společný základní požadavek a způsob, jímž s nimi firma komunikuje – aby se k nim chovala jako k dospělým.

Co vám kazí reputaci při náboru?

Špatné zkušenosti uchazečů o zaměstnání s pohovory ve vaší společnosti mohou nenapravitelně poškodit vaši zaměstnavatelskou značku. Nejčastější chyby v přístupu náborářů k uchazečům najdete zde.

Jak posílit etiku nastupující generace zaměstnanců

V souvislosti s nejmladší generací zaměstnanců, tzv. Generací Y nebo též Millennials, si zaměstnavatelé často stěžují, že tito pracovníci sice mají kvalitní vzdělání a technické dovednosti, chybí jim však pracovní etika.

Koučování není jen práce navíc

Stále štíhlejší firemní prostředí vyžaduje od zaměstnanců dělat více s méně zdroji. K tomu z firem odchází stále více zkušených profesionálů z poválečné generace do důchodu, ruší se střední vrstvy managementu ...

50 největších problémů hodnocení výkonnosti

Hodnocení výkonnosti patří k nejméně oblíbeným HR aktivitám nejen mezi zaměstnanci, ale i mezi samotnými personalisty. Výsledkem jsou špatné návrhy procesů hodnocení výkonnosti, které zaměstnance nemotivují ...

Zkrácené úvazky v Česku stále zaostávají

Proč podporovat zkrácené úvazky? Nejpádnějším důvodem pro podporu částečných pracovních úvazků je skutečnost, že zvyšují zaměstnanost v zemi. Je to také možnost, jak zapojit ...

Priority strategie řízení talentů

Chcete se v letošním roce více věnovat talent managementu? Pak se ujistěte, že vaše strategie řadí na první místo tři níže uvedené priority.

Dobrý nábor vyžaduje instinkt

Čím menší firma, tím důležitější je pro ni nábor správných lidí. Přečtěte si nejčastější příčiny špatného náboru v malých firmách a doporučeními, jak je odstranit.