Skip to main content

Trendy v HR

Informace pro HR managery a personální agentury, trendy pracovního trhu, statistiky a analýzy.

Zájem o zkrácené pracovní úvazky roste

Dobrý inzerát zaujme kandidáta na první pohled

Náborář vs. uchazeč

Česká republika, expatů ráj

Nejlepší otázky, které může prověřovatel referencí klást

Infografika: Český mileniál na pracovním trhu

Čeští mileniálové nemají zájem o práci v zahraničí. Až 46 % žen z této věkové kategorie sleduje nabídky práce jedenkrát týdně. Nejoblíbenějším benefitem v této skupině jsou tzv. sick days. To jsou jen některé závěry výzkumu, který si v průběhu letošního února nechala zpracovat společnost Monster.

Otázky, které během pohovoru představí kandidátovi vaši společnost

Víte, jaké otázky položit, aby žadatel získal dobrý dojem o vaší společnosti? I pohovor je skvělá příležitost, jak si udělat reklamu, ale dokáže jej vést tak, abyste svou společnost dobře reprezentovali? Povzbuďte kandidáty, aby sdíleli první dojem, kterým na ně vaše společnost působí.

Generace Z vstupuje na pracovní trh

S generací Z přichází nová vlna zaměstnanců. Zatím jde o čerstvé absolventy, kdy nejstarším je teprve něco málo přes 20 let. Je to generace lidí, která má hodně blízko k technologiím a elektronice. V mnoha ohledech se také výrazně liší od o něco málo starších mileniálů. Porozumění hodnotám a vlastnostem generace Z bude v dohledné době klíčové při jejich najímání.

Jak při pohovoru objevit manažerské vlohy?

Hodně se mluví o tom, že s odchodem generace baby boomers na trhu práce ubývají lidé s manažerskými schopnostmi. Jak ale už během pohovorů poznat ochotu uchazečů o zaměstnání stát se vedoucím pracovníkem a vidět jejich potenciál rozvinout manažerské schopnosti?

Monster vám najde ty pravé talenty

Pracovní portál Monster.cz se rozhodl zviditelnit na českém trhu. Pomoci tomu má čerstvě spuštěná marketingová kampaň s postavou fialového chlupatého obra.

Profil společnosti

Hledáte zaměstnance? Prezentujte se potenciálním uchazečům v tom správném světle a ve správné formě – pomocí profilu na našem portálu.

Monster Talent Sourcing Services

Pro službu Monster Talent Sourcing Services máme vyhrazený tým špičkových náborových specialistů, jejichž posláním je najít pro vás toho nejlepšího kandidáta. Díky osvědčeným postupům jsme schopni rychle vybrat ty uchazeče, kteří nejlépe vyhovují vašim požadavkům.

Mileniálové: Nezvladatelná generace?

Jaké stereotypy dále ovlivňují mileniály při nástupu do zaměstnání? Co se o nich traduje a jak se na ně někteří zaměstnavatelé a kolegové dívají? Podívejte se na některé nejčastější mýty o mileniálech.

Co očekávají zaměstnanci od interní komunikace?

Ať už vaši zaměstnanci pracují v kancelářích, výrobních halách nebo kdekoli jinde, mají jeden společný základní požadavek a způsob, jímž s nimi firma komunikuje – aby se k nim chovala jako k dospělým.